30 wrz 2019

Lifting rzęs bez tajemnic!

Często pytacie mnie o lifting rzęs, czyli zabieg na który regularnie chodzę...
Dlaczego? przeczytajcie dalej!


Szczerze powiem - uzależniłam się od efektu poukładanych i podkręconych rzęs.
Dziś opowiem Wam na czym polega zabieg, jak wygląda i czego możecie się spodziewać po nim a także jakie mogą pojawić się "efekty uboczne" gdy zabieg jest źle wykonany!

Zacznę od tego czym jest Lifting, Laminacja i Botoks rzęs*
Zabieg polega na trwałym podkręceniu rzęs.
Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednio dobrany rozmiar wałeczka i staranne ułożenie rzęs na nim. Ja zawsze mam użyty wałeczek w rozmiarze M.

Etapy zabiegu**
- dokładny demakijaż rzęs. Nie polecam przyjść na zabieg w pełnym makijażu oka... niewiele z niego zostanie 
- podklejenie dolnych rzęs płatkiem.
- przyklejenie wałeczka do górnej powieki  ruchomej
- nawinięcie rzęs na wałeczek.
- gdy wszystko jest przygotowane to stylistka nakłada produkty - z tego co wiem 3 - w odstępach czasowych. 
- na końcu nakłada się farbę na rzęsy. Dzięki temu wyglądają jakby były pomalowane. Mój ulubiony kolor farby to Black-blue bo dzięki niemu rzęsy są głęboko czarne. Farba jest również nakładana na dolne rzęsy.
Cały zabieg trwa od godziny do półtorej godziny  (zależy to od wielu czynników) 

Często pytacie czy zabieg boli... odpowiedź brzmi - nie, ALE musicie wiedzieć że każdy reaguje inaczej na produkty nakładane blisko oka a do tego ktoś może być alergikiem. Najważniejsze jest to by informować stylistykę jeżeli coś boli / piecze.

Po zabiegu nie należy malować, moczyć i dotykać rzęs przez 24h. 

Jak często powtarzać lifting ?
Ja chodzę co 9-10 tygodni. Po takim czasie ok 90% moich rzęs się wymienia *** efekt zabiegu jest widoczny przez 6 tygodni albo i dłużej.

Przeciwwskazania
- nie poleca się przyjść na zabieg w pierwszych dniach menstruacji - rzęsy mogą się nie podkręcić tak dobrze jak byśmy chcieli... sprawdziłam na sobie! Rzęsy były lekko podwinięte ... a ja lubię efekt WOW! 
- Nie poleca się wykonywania zabiegu gdy jest  się w ciąży. Chodzi o możliwość pojawienia się alergii. Kobieta w ciąży nie może brać leków (sterydów) więc w momencie pojawienia się alergii ma ograniczone możliwości leczenia. Sam zabieg nie jest szkodliwy dla kobiety w ciąży czy dziecka.
- Nie można robić zabiegu gdy jest się po operacjach oczu, powiek, po silnych zapaleniach oczu itp. 
- Jeżeli nie jesteś pewna / pewny czy jesteś alergikiem to powinnaś / powinieneś wykonać patch test czyli test na skórze. Jak wygląda taki test? Nakłada się odrobinę produktów na skórę, zakleja to miejsce i czeka czy wystąpi reakcja alergiczna. Trzeba pamiętać że test nie daje 100% gwarancji tego, że alergia nie pojawi się.


Gdy zapiszesz się na zabieg sprawdź na jakich produktach pracuje stylistka i czy u klientek salonu / stylistki, efekt "po" Ci się podoba. Jakość produktów i doświadczenie stylistki jest niezwykle ważne... a źle wykonany zabieg może sprawić dużo problemów...
- za mocny skręt (przypominający świński ogonek)
- spalone rzęsy
- podrażnione oczy

Nie polecam kupować produktów na chińskich stronach i wykonywania zabiegu samemu sobie - bez względu czy jesteś po kursie czy oglądałaś super film na YT z instruktarzem ... zdrowie jest ważniejsze, pamiętaj o tym!
Koszt liftingu 
Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie robisz lifting rzęs. Sprawdziłam ceny i rozstrzał jest ogromny. Za Lifting rzęs zapłacimy od 80 zł do 300 zł. Uważaj na bardzo tanie usługi, dobrej jakości produkty, higiena pracy i doświadczenie stylistki kosztuje a niska cena może wskazywać na to, że na czymś się oszczędza. Oby nie na zdrowiu :)
Post nie jest sponsorowany ale ... polecę Wam miejsce któremu ufam i wiem że moje rzęsy będą pięknie wyglądały przez wiele tygodni a stylistki naprawdę wiedzą co robią!
Polecam Wam Natural Lashes (ul. Nowolipki 13 w Warszawie). Stylistki pracują na marce Combinal a właścicielka (Magdalena Jechna-Dużyńska) szkoli z perfekcyjnego liftingu, laminacji i botoksu rzęs a także z laminacji brwi!  

Jeżeli masz jakieś pytania, śmiało pisz komentarze lub odezwij się do mnie poprzez Instagram lub facebook!

Jakiś czas temu (gdy zaczynałam przygodę z liftingiem) nagrałam filmik na który Was zapraszam!


Anielskie Buziaki!
Bogusia

* Możecie spotkać się również z nazwami - lifting rzęs, laminacja rzęs, trwała rzęs, lash lift.
** Wszystko pisałam z perspektywy osoby która ma wykonywany zabieg + to co się dowiedziałam od stylistki.
*** nie każdy o tym wie, że rzęsa wypada a na jej miejsce pojawia się nowa dlatego lifting nie znika tylko rzęsy się wymieniają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeżeli pozostawisz po sobie ślad!

Proszę pamiętaj o kulturze wypowiedzi ...
wszelkie wulgarne czy niestosowne komentarze, zostaną usunięte. Dbaj o swój, mój i wszystkich czytelników dobry nastrój!

Dziękuję że jesteś :)